Artykuł4

Oto podstrona: 0


Jak by to było patrzeć, jak Twój dom płonie na ziemię, a ty uciekasz tylko z ubraniami na plecach, podczas gdy ekipa strażaków stoi w pobliżu i nie chce zgasić ognia, a ich wóz strażacki siedzi w oddali Wsparcie?

To niewiarygodne, tak stało się z parą, która nie zapłaciła rocznej opłaty abonamentowej w wysokości 75,00 $ swojej straży pożarnej. W świecie podziemnym jest to nazywane opłatą ochronną. Jeśli ją zapłacisz, Twoja firma może przeżyć kolejny dzień. Jeśli nie zapłacisz, nie licz na przetrwanie swojej firmy.

W tej mieszance jest burmistrz tego miasta, który w swojej nieskończonej mądrości i ludzkości powiedział: „Jeśli nie pobiorą opłat za ogień, straż pożarna nie przetrwa, a jeśli zrobią wyjątki od reguły, nikt nigdy uiścić opłatę. ”

Kiedy przeczytałem ten artykuł, byłem nie tylko zszokowany, ale i wściekły. To, że ludzie mogą być tak beznamiętni i emocjonalnie zahamowani, jest poza moją wyobraźnią. Burmistrz jest wybranym urzędnikiem i, prawdopodobnie, on i strażacy muszą złożyć jakąś przysięgę, aby chronić obywateli najlepiej jak potrafią.

Przejrzałem słowo strażak w dwóch słownikach, żeby zobaczyć, jak je zdefiniowali. Słownik nieokreślony Webstera podaje jako definicję „tego, który walczy z pożarami, zwłaszcza dla żywych”, a Cambridge Dictionaries Online mówi: „ktoś, kto ma za zadanie powstrzymać pożary i uratować ludzi i mienie przed krzywdą”.

Oczywiście ci strażacy nie znają znaczenia słowa „strażak”, inaczej celowo nie zniszczyliby czyjegoś domu, bez względu na przyczynę. Ich działania były tak samo kryminalne jak podpalacze.

Prawo ruchu Sir Isaaca Newtona stwierdza, że ​​każda akcja ma równą i przeciwną reakcję. Co idzie w górę, musi spaść. W naszym codziennym życiu doświadczamy tego pod względem zbierania tego, co zasialiśmy. Ma efekt bumerangu, ponieważ każde nasze słowo, myśl i czyn wraca do nas. Innymi słowy, to uniwersalne prawo jest znane jako prawo karmy.

Możemy nie spełnić karmy odpłacającej od razu lub nawet z tymi samymi ludźmi, ale w pewnym momencie ją spełnimy. I zawsze wraca miara za miarą.

Pewnego dnia para straciła dom z powodu bezdusznego traktowania przez strażaków i burmistrza. Prawo karmy może trwać lata, zanim wszyscy członkowie tego zespołu doświadczą go, ale wszyscy doświadczą go w pewnym momencie, bez względu na to, jak długo to zajmie.

Jeśli stanie się to za wiele lat, ludzie ci mogą nie zobaczyć związku, ale jeśli nastąpi to wkrótce, większość z nich może zobaczyć światło.

Wyobraź sobie ten scenariusz: w tym mieście wybucha ogromny pożar, a każdy strażak jest wysyłany, aby go powstrzymać. Burmistrz rzuca się na scenę, aby uzyskać szansę na zdobycie swojego nazwiska w gazetach i przeprowadzenie wywiadu w telewizji. Tymczasem w domu burmistrza wybuchł pożar i nikogo w pobliżu nie ma w pobliżu, aby to zgłosić. Podczas gdy robi zdjęcie w gazetach, jego dom płonie. Dodaj do tego, że zapomniał zapłacić składkę za polisę swojego właściciela domu, a oni go wyrzucili. Teraz nie ma ubezpieczenia, domu, ubrania ani kosztowności.

Do Bożego Narodzenia minęło zaledwie kilka tygodni, a ta para, której dom spłonął doszczętnie, nie będzie miała wiele okazji do świętowania w tym roku. Wyszli z domu żywi, ale nie mają gdzie mieszkać, nic do jedzenia i ubrań, które przetrwałyby zimową pogodę.

Gdyby teraz wprowadzono w życie prawo karmy, duch Bożego Narodzenia płonąłby równie intensywnie dla burmistrza i jego strażaków, jak dla pary, której dom celowo zniszczyli, odmawiając jej uratowania. I każdy kęs ich świątecznego obiadu smakowałby jak popiół zniszczenia, który celowo spowodowali ludzie, którzy nie ugięli się przed żądaniem opłaty ochronnej w wysokości 75,00 $.

Właśnie wtedy, gdy myśleliśmy, że opłaty za ochronę były związane tylko z przestępczością podziemną, dowiadujemy się, że wybrani urzędnicy i ludzie, którym powierzono zaufanie, są równie zdolni do przemocy i braku ludzkości jak szefowie mafii i ich poplecznicy.